انواع پروتز سینه و بهترین برند های آن

پروتز سینه، برندهای مختلفی در بازار دارد که هرکدام از آنها ویژگی‌ها و قابلیت‌های مختلفی دارند.

در اینجا به برخی از بهترین برندهای پروتز سینه اشاره خواهیم کرد:

ایمپلنت‌های سینه آناتومیک و فرمست:

این برندها برای تولید پروتز سینه با طراحی طبیعی و منحصر به فرد شهرت دارند. این پروتزها با توجه به نوع بدن و شکل سینه، در اندازه‌های مختلفی تولید می‌شوند.

ایمپلنت‌های سینه کوهان‌گنجان:

این برندها با توجه به نوع بدن و شکل سینه، پروتزهای سینه با طراحی دقیق و به‌روز تولید می‌کنند. این پروتزها عموماً از سیلیکون تهیه می‌شوند و در اندازه‌های مختلفی در دسترس هستند.

برندهای تجاری پروتز سینه:

برندهایی مانند Amoena، Anita، Trulife و Nearly Me از معروف‌ترین برندهای تجاری پروتز سینه هستند. این برندها انواع مختلفی از پروتزهای سینه با طراحی‌ها و اندازه‌های مختلفی را تولید می‌کنند.

برندهای پروتز سینه مستقل:

برخی از فروشگاه‌های خاص، پروتزهای سینه را تحت برند خود تولید می‌کنند. این برندها عموماً به دنبال ارائه پروتز سینه با کیفیت و قیمتی معقول هستند.

در هر صورت، برای خرید پروتز سینه بهتر است با پزشک یا مشاور تخصصی صحبت کنید تا بتوانید بهترین گزینه را برای خود انتخاب کنید.

مدل‌های مختلف پروتز سینه

پروتز سینه در اندازه‌ها، شکل‌ها و جنس‌های مختلفی وجود دارد که هرکدام برای نیازهای مختلفی مناسب هستند. در زیر، به برخی از مدل‌های مختلف پروتز سینه اشاره می‌کنیم:

پروتز سینه کامل:

این نوع پروتز سینه، شامل تمام سینه است و برای جایگزینی سینه بعد از بیماری‌هایی مانند سرطان سینه، مربوط به رده سنی مختلفی از زنان استفاده می‌شود.

پروتز سینه جزئی:

این پروتز سینه برای جایگزینی قسمتی از سینه بعد از عمل جراحی یا صدمات استفاده می‌شود.

پروتز سینه دوبل:

این نوع پروتز، دو پروتز سینه جداگانه که به شکل طبیعی به‌نظر می‌رسند را شامل می‌شود.

پروتز سینه تکی:

در این نوع پروتز، تنها یک پروتز سینه استفاده می‌شود که معمولاً برای جایگزینی سینه‌ای استفاده می‌شود که از بیماری‌هایی مانند سرطان سینه رنج برده باشد.

پروتز سینه آناتومیک:

این نوع پروتز سینه، شکلی طبیعی و به شکل پیکان به‌نظر می‌رسد و بیشتر برای زنانی که بعد از عمل جراحی سینه هستند مناسب است.

پروتز سینه فرمست:

این نوع پروتز سینه شکلی قوسی دارد و برای زنانی که شکل سینه شان به شکل قوسی است معمولاً مناسب است.

پروتز سینه سیلیکونی:

این نوع پروتز سینه از مواد سیلیکونی تهیه شده است و شکل طبیعی و نرمی دارد.

مطالعه بیشتر: روش های بزرگ کردن سایز سینه

پروتز های سینه از چه جنسی تشکیل شده اند

پروتزهای سینه معمولاً از موادی تهیه می‌شوند که به شکلی طبیعی به‌نظر برسند و از لحاظ وزن و نرمی با بافت سینه یکپارچه شوند. جنس‌هایی که برای ساخت پروتز سینه استفاده می‌شوند شامل موارد زیر است:

سیلیکون:

سیلیکون به عنوان یکی از محبوب‌ترین مواد برای ساخت پروتز سینه مورد استفاده قرار می‌گیرد. این جنس به دلیل نزدیکی به بافت طبیعی سینه، نرم و به شکلی که برای زنان جذاب به نظر برسد تهیه می‌شود.

نژاد:

نژاد یکی دیگر از جنس‌های مورد استفاده برای ساخت پروتز سینه است. این جنس برای ساخت پروتزهای سخت‌تر مورد استفاده قرار می‌گیرد.

فوم:

فوم یک جنس نرم و سبک است که برای پروتزهایی که نیاز به نرمی بیشتری دارند استفاده می‌شود.

پلی پروپیلن:

پلی پروپیلن یکی دیگر از جنس‌هایی است که ممکن است برای ساخت پروتز سینه استفاده شود. این جنس به دلیل قابلیت شکل‌دهی بالا برای پروتزهایی که به شکل خاصی نیاز دارند، مناسب است.

در هر صورت، انتخاب جنس مناسب برای پروتز سینه به دلیل اهمیت آن برای سلامتی و راحتی فرد، باید توسط یک پزشک متخصص یا مشاور پروتز انجام شود.

اقدامات لازم قبل از ایمپلنت سینه

اگر قصد ایمپلنت سینه را دارید، باید مراحل زیر را پیش از عمل طی کنید:

مشاوره با پزشک:

بهتر است با یک پزشک تخصصی جراحی پلاستیک صحبت کنید تا در مورد انتظارات و امکانات ایمپلنت سینه با شما صحبت کند.

آزمایشات پزشکی:

پزشک شما ممکن است قبل از عمل، برخی از آزمایش‌های پزشکی را ترجیح دهد تا از سلامتی شما مطمئن شود.

ارتباط با پزشک در مورد داروها:

اگر شما هر گونه دارویی می‌خورید، بهتر است به پزشک خود در مورد این موضوع مطمئن شوید. برخی از داروها ممکن است با داروهایی که پزشک قصد تجویز آنها را دارد، تداخل داشته باشند.

ممانعت از مصرف تنباکو:

اگر سیگاری هستید، بهتر است قبل از عمل قطع کنید.

ایجاد برنامه‌ی پس از عمل:

پس از عمل، بهتر است زمانی برای استراحت و بازیابی در نظر بگیرید و برنامه‌ی پس از عملی داشته باشید. همچنین پزشک شما باید توضیح دهد که چگونه از عملیات پس از آن مراقبت کنید.

مهمترین نکته این است که با پزشک خود به خوبی صحبت کنید و تمام سوالات و نگرانی‌های خود را با او مطرح کنید.

اقدامات لازم بعد از ایمپلنت سینه

پس از ایمپلنت سینه، باید به موارد زیر توجه کنید:

استراحت:

پس از عمل، بهتر است چند روزی برای استراحت در نظر بگیرید. تا مدتی باید فعالیت بدنی را محدود کرده و از حرکاتی که تنش روی قفسه سینه ایجاد می‌کنند، پرهیز کنید.

داروها:

پزشک شما ممکن است داروی درد تجویز کند. باید دقیقاً به دستور پزشک داروها را مصرف کنید.

تعویض بانداژ:

پس از عمل، باید بانداژ سینه تعویض شود. این کار معمولاً توسط پزشک یا پرستار انجام می‌شود.

پیگیری مرتب با پزشک:

باید ملاقات‌های پس از عمل با پزشک خود را دنبال کنید تا از پیشرفت و بازیابی خود مطمئن شوید. همچنین، در صورت بروز هرگونه علائم ناگوار به پزشک خود اطلاع دهید.

تغذیه سالم:

تغذیه سالم و متنوع به بازیابی شما کمک می‌کند. باید مواد غذایی سالم و پرخاصیت مصرف کنید.

پوشیدن سینی باند:

پزشک شما ممکن است پیشنهاد دهد که پس از عمل، سینی باند بپوشید. این کار به حفاظت از ایمپلنت‌های شما کمک می‌کند.

مطالعه بیشتر: جراحی زیبایی ماموپلاستی

استحکام پروتز سینه در چه حدی است؟

استحکام پروتز سینه به عوامل متعددی بستگی دارد و ممکن است متغیر باشد. برخی از عوامل کلیدی که بر استحکام پروتز سینه تأثیر می‌گذارند عبارتند از:

نوع پروتز:

نوع پروتز سینه ممکن است متفاوت باشد، از جمله پروتز‌های سیلیکونی، پروتز‌های سالین (شور)، و پروتز‌های فشرده‌سازی شده. پروتز‌های سیلیکونی به طور کلی بیشتر به استحکام و طبیعت نزدیکتری به سینه طبیعی دست می‌دهند.

اندازه و شکل پروتز:

انتخاب اندازه و شکل مناسب پروتز سینه با توجه به تناسب با بدن و انتظارات بیمار بسیار مهم است. پروتزی که به درستی انتخاب شود، احتمال استحکام بیشتری را دارد.

کیفیت و مهارت جراحی:

اگر پروتز سینه به دلیل جراحی جایگذاری شده است، مهارت و تخصص جراح پلاستیک و تجمیلی در انجام جراحی و تعبیه پروتز بسیار مهم است.

مراقبت‌های پساجراحی:

مراقبت‌های صحیح پس از جراحی نیز نقش مهمی در استحکام پروتز سینه دارند. بیمار باید دستورات پزشک را رعایت کرده و به مراقبت‌های مناسب از پروتز و محل جراحی پایبند باشد.

تغییرات در وزن بدن:

تغییرات چشمگیر در وزن بدن ممکن است بر استحکام پروتز سینه تأثیرگذار باشند. تغییرات وزنی بزرگ ممکن است منجر به تغییر شکل و متانت پروتز شوند.

زمان:

پروتز سینه ممکن است با گذر زمان تغییراتی از نظر استحکام داشته باشد. پروتز‌های سیلیکونی تمایل دارند که به مرور زمان به استحکام و طبیعت بیشتری دست یابند.

با توجه به این عوامل، استحکام پروتز سینه ممکن است متغیر باشد و نمی‌توان به صورت دقیق یک عدد مشخص برای آن تعیین کرد. برای حفظ استحکام پروتز سینه و بهره‌گیری از آن به بهترین نحو، مراقبت‌های مناسب و مشوره با پزشک خود بسیار مهم است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره رایگان (کلیک)